ВИДЕО: Новите банкноти од 100 и 200 евра нема да се уништат при перење

Нови банкноти од 100 и 200 евра кои ќе бидат во оптек од 28 мај. Европската централна банка со нив завршува серијата наречена Европа.

Овие банкноти имаат подобрени безбедносни карактеристики и се издржливи на саекакви непогодни ситуации.

Банката сподели и видеа како ги тестира банкнотите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега