ВИДЕО: Новинарите ја прашаа Катица каде се парите - Таа се насмевна

Специјалната обвинителка Катица Јанева повеќе од четири часа дава исказ за случајот Рекет во кој првоосомничен е Боки13 за изнуда на пари заедно со Зоки Кичеец.

Јанева дојде со возач, адвокат со кој е на сведочењето и со насмевка ги одбегна прашањата на новинарите за тоа каде се парите од Орце Камчев.

На видеата на италијанскиот Ла Верита се слуша гласот на Јанева која му вели на камчев од кого Боки13 и бизнисменот Зоки Кичеец земаат рекет дека се ќе биде добро.

ВИДЕО: А1.ОН

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега