ВИДЕО: Нови детали за нападот во Америка - убила 3 лица и ранила 2, па си пукала во глава

Најмалку 3 лица се убиени, а две се ранети денеска во вооружен напад денеска во Абердин, во американската сојузна држава Мериленд, соопштила полицијата.

До пукање дошло во дистрибутивниот центат на фармаколошоката компанија „Рајт ед“, пренесува агенцијата АП.

Напаѓачот е поранешна вработена во компанијата која е уапсена, а полицијата вели дека ситуацијата е безбедна. После пукањето таа се обидела да се самоубие и се наоѓа во критична состојба.

Како што пренесува CBS News во тек е евакуација на работниците од дистрибутивниот центар во кој се случил нападот.

 

 

 

20.09.2018 - 20:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега