ВИДЕО: Нов стравичен масакр- не штеделе никој и колеле се пред себе, крвави тела по улиците

Најмалку 50 лица, меѓу кои и жени и деца, загинале, а уште стотина цивили се повредени во напад на Исламската Држава.

Еден од очевидците се присетува на нападот- борците на Исламската Држава тајно влегле во текот на ноќта додека луѓето спиеле. Убивале и сечеле глави.

Според сиријската новинарска агенција САНА, овие лица ги напаѓале домовите во Акареба, убивајќи и обезглавувајќи цивили и борци на Сиријската Арапска Армија. Крвави тела лежеле по селските улици уште долго по нападот.

 

 

 

19.05.2017 - 20:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа