Видео: Нов смртоносен предизвик - тинејџер скока пред камион со цел да стане популарен

Со цел да се прослават на друштвените мрежи, новите генерации измислуваат нови предизвии кои се опасни, но за жал, завршуваат со смртен исход.

Ова момче од Саудиска Арабија е уапсено пред да се случи кобен крај, а неговиот предизвик се состои во тоа да се скокне пред камиони кои возат со полна брзина и тоа во последен момент да се избега.

Снимките од неговиот предизвик станале вирални за кратко време, а на нив се гледа дека буквално дел од секунда го дели од удар од огромен камион.

Меѓутоа, популарноста на друштвените мрежи довела и до негово апсење. Погледнете:

 

 

 

22.05.2018 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега