Видео: Незапаметено невреме во Србија - реката носела се пред себе, блокирано цело село

Силно невреме го погоди вчера Мали Иџош кај Бачка Топола во Србија.

Дождот го парализирше целото село, а улиците се поплавени, пишуваат српските медиуми.

На снимката се гледа како вода тече по тротоарите, а на улиците нема никој.

 

 

 

 

26.05.2018 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега