ВИДЕО: Невреме во Гостивар попладнево - улиците поплавени

Силно невреме попладнево беше забележано низ повеќе градови во Македонија. Дожд со зголемен интензитет врнеше околу 40 минути воп Гостивар и беше проследен со електрични празнења, пишува Гостиварпрес.

Граѓани од ул „Башњешница“ реагираа дека дождот предизвикал проблеми и улиците се полни со вода и нагласуваат дека ситуацијата е таква при секои пообилни врнежи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега