Видео: Невреме какво што Балканот не памети - улиците побелеа од град, автомобилите во вода за 5 минути

Силно невреме какво не е запаметено го зафати Балканот. Во Србија улиците побелеа од град за пет минути.

На социјалните мрежи се појавуваат видеа од страшното невреме.

Град со големина на лешник остави лед на сите страни, а дел од автомобилите се целосно во вода.

 

 

 

 

13.06.2018 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега