ВИДЕО: Невреме донесе заладување во регионот - 17 литри дожд наврнало за помалку од еден час

Во околината на Сплит започнало силно невреме проследено со врнежи и грмежи кои на улиците создале поплави, а ветерот ги кревал брановите.

За помалку од еден час во Каштела наврнало 17 литри дожд по квадратен метар, а температурата се намалила за дури 14 степени - од 36 паднала на 22 степени Целзиусови.

Невремето било проследено и со силен ветер кој ги подигнал брановите во каштеланскиот залив.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега