ВИДЕО: Невреме беснее низ Македонија - Град и грмежи во Струмица

УХМР најави дека ќе има невреме попладне, а невремето во делови на Македонија веќе и започна.

Струмица денес објави видео од невремето кое беснее во Струмица, каде има пороен дожд, ветер и град.

Се очекува невреме и во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега