ВИДЕО: Невеста насмеана позирала, а потоа се почнало да се тресе во Бејрут - луѓето избегале испаничени

Експлозијата која вчера се случила во Бејрут, го шокираше светот. Од овој град почнаа да се појавуваат морничави снимки и фотографии. На социјалните мрежи може да се најдат и снимки од невеста која позирала за своите свадбени фотографии во моментот кога се случила несреќата.

Оваа невеста позирала со широка насмевка, а пооа се слушнала детонација. Нејзиниот фустан у букетот буквално одлетале во тој момент, а камерата снимила чад и разрушена околина.

Видеото го забележало и моментот кога невестата и младоженецот почнале да бегаат од улицата прекриена со рушевини и чад.

Според последните податоци, во експлозијата загинале повеќе од 100 лица, а повредени се повеќе од 4.000.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега