Видео: Неверојатна реакција на хрватските пожарникари - добија повик во решавачката минута

 

Противпожарната станица во Загреб за време на четвртина финалето меѓу Хрватска и Русија го воодушеви светот откако за време на изведувањето пенали добија повик за интервенција.

Пожарникарите додека седеа пред телевизорот на терен се изведуваа пенали.

Русинот Кузјаев само што даде гол и резултатот стана 3:3, на ред беше Ракитиќ кој требаше да го изведе последниот пенал на натпреварот за Хрватска, но во станицата заѕвони алармот за пожар, а пожарникарите постапија повеќе од професионално, погледнете.

 

 

 

12.07.2018 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа