Видео: Несреќа во трговски центар - таванот од нигде никаде падна врз туристите

Најмалку девет туристи се повредени откако се срушил таваnот во трговски центар во Кина.

Несреќата се случила во трговски центар на планината Хуашан додека луѓето се симнувале по ескалатор.

Спасувачките кпи веднаш пристигнале на лице место и ги спасувале луѓето закопани под рушевените.

Сопствениците на трговскиот центар велат дека се води истрага за причината за несреќата.

Областа во која се случила несреќата во моментов е затворена за посетители.

 

 

 

18.06.2018 - 07:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега