ВИДЕО: „Нешто се убедуемо" - Фрчкоски ги искоментира новите бомби

4 телефонски разговори, синоќа се објавени на мрежата „Vk.com“ под хаштагот „Чичо“ и „Македонија“, од извесен корисник „Илија громовник“. Во првиот разговор се слуша гласот за кој што пишува дека е на порнаешниот претседател Бранко Црвенковски како разговара со соговорничка за извесен „Дамјан на Рада“, додека во друг разговор се слушаат гласовите, за кои што пишува дека се на професорот Љубомир Данаилов Фрчкоски и политичкиот аналитичар, Алберт Муслиу, како разговараат за процесот за лустрација.

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, за „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу.

 

 

Специјалното јавно обвинителство апелираше сите граѓани кои имаат какви било информации за постоење прислушувани материјали, да му ги предадат на Обвинителството.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 08:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега