ВИДЕО: Несекојдневен чин на свадбата на пејачот на Гранд - дошол по невестата, но го чекал услов

Пејачот Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина Колозеус денеска го изговорија судбоносното „да“, а прославата започна во домот на водителката.

Пејачот на Гранд тргна од родниот град Пожаревац по невестата, Пред семејната куќа се заиграло оро, а најсреќен во прославата бил дедото.

Откако ја зема невестата, која кумот ја откупи со пати, младоженецот морал да потпише нешто слично на предбрачен договор.

„Ги нема тие пари кои кумот може да ги плати. Прво да потпишеш договор па ќе ја дадеме невестата“, се ценкала деверушата.

Катарина во бела венчаница со изразито длабоко деколте, додека Љуба е во црно одело и бела кошула. Парот цело време разменувал нежности, а од домот на Катарина се упатиле кон црква.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 17:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега