ВИДЕО: Нереди на грчко-турската граница - стотици мигранти се обидуваат да влезат во Грција

Грчките безбедносни сили фрлија солзавец на стотиците мигранти кои се обидуваат да ја поминат турско-грчката граница откако Турција соопшти дека повеќе нема да ги блокира да тргнат на пат кон Западна Европа.

28.02.2020 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега