Видео: Неочекувано невреме - автопатите затворени, а возачите заробени во возилата

 

Силни врнежи го погодија Каиро и други делови од Египет.

Патиштата се поплавени и во новоизградените предградија на главниот град.

Поради дождот се затворени и автопатите, налетот од вода нанел и материјални штети, а бројни возачи останале заробени во своите возила.

Полицијата соопштила дека спасила 24 лица, главно студенти, од автобус кој одел во националниот парк во близина на Каиро.

Се очекува невремето да трае до петок.

 

 

 

26.04.2018 - 17:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега