ВИДЕО: Некогаш настапувала пред 20.000 луѓе, а сега се натпреварува во Гранд - жирито занеме кога таа се појави

Во овонеделното издание не музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ пред жирито се појави натпреварувчка која е добро позната за публиката во Босна и Херцеговина.

1

Таа се прославила на босанско-херцеговачкото шоу „ЗМБТ“ пред 8 години, каде во финалето., рамо до рамо со Калиопи, пеела пред 20.000 луѓе.

Меѓутоа Алдина Бишеревиќ по завршувањето на тоа шоу не се прославила, односно одлулила да се пријави во „Ѕвездите на Гранд“.

3

Таа ги освои срцата на жирито, а нејзиниот настап погледнете го на 1:49:00.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2018 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега