ВИДЕО: Неговото апсење го гледаше цел регион - инцидент во најголемиот трговски центар во Загреб

Купувачите во најголемиот шопинг центар во Загреб, Арена биле изненадени од полициска акција за апсење осомничен баран за изнуда.

Шестмина вооружени полициски специјалци, со облечени панцири и маски на лицата, го уапсиле осомничениот во молот, па морале да го носат низ објектот, пред очите на стотици присутни граѓани, а сево ова е забележано на снимки кои купувачите ги направиле со своите мобилни телефони:

Неофицијално, станува збор за кривично дело изнуда. Мажот паднал во полициска стапица, тој бил уапсен при примопредавањето на обележаните пари.

Но, повеќе детали засега не се познати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега