ВИДЕО: Не одат високи потпетици и автомобил - не девојка од Бања Лука ѝ се заглавила чевлата на гаста, па направила карамбол

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила денеска во Бања Лука кога возило од марката Пежо влетало во излог на продавница.

Како што неофицијално се дознава, на девојката која уаправува со возилото ѝ се заглавила штиклата помеѓу педалата за гас и кочница.

Таа возела во кружен тек после шо влетала во излогот на продавницата и срушила и сообраќање знак, а за среќа немало пешаци и поглема трагедија била избеганта.

И во продавницата и на возилото им била причинета поголема материјална штета, а автомобилот со кој управувала бил службен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега