ВИДЕО: Навивачите влегоа во терен - инцидент на мечот Шкендија - Вардар

Се играше 33. минута кога дојде до прекин на мечот меѓу Шкендија и Вардар. Имаше од се по нешто, кошкање меѓу капитените Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров, црвени картони, фрлање со предмети врз гостинските играње, влегување на терен на домашни навивачи. Шкендија се пласира во финалето на Македонија бр.25 и има шанси да ја одбрани титулоата во ова натпреварување. Попладнево во бурен реванш полуфинален дуел Вардар ја победи Шкендија со 1:0 со голот на Велковски во 60. минута но севкупно тетовци имаат 3:2. 

 

 

 

20.04.2017 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа