ВИДЕО: Напад во трговски центар во Манчестер - маж убивал луѓе, совладан со електрошок

Неколку луѓе се избодени во трговски центар во Манчестер, пренесуваат светските медиуми. Според првичните информации во инцидентот повредени се  4 лица, пренесува РТ.

Според пишувањата на медиумите, трговскиот центар после овој напад бил евакуиран.

Полицијата излегла на лице место, а осомничениот успеале да го освладаат со помош на електрошок. Истрагата е во тек.

На социјалните мрежи масовно се споредлуваат снимки од лице место, а на една се гледа како полицијата го совладува напаѓачот и го апси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега