Видео: Најстрашна олуја последниве 60 години - се сруши зградата на Парламентот во Тонга

Куќи и згради во Тонга буквално се рушеа во најголемата олуја во последниве 60 години. Циклонот Гита кој ги погоди овие делови, направи хаос.

Се сруши и зградата на парламентот стара 100 години.

Поставени се центри заевакуирање, а спасувачките екипи се на терен.

 

 

 

13.02.2018 - 08:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа