ВИДЕО: Најемотивниот момент во Вимблдон - Ѓоковиќ го подигна пехарот, па отиде да го бакне синот Стефан

Новак Ѓоковиќ го победи Роџер Федерер во финалето на Вимблдон, го подигна пехарот, а потоа побрза радоста да ја сподели со најмилите.

Неговите родители, Дијана и Срѓан, со чичкото Горан, мечот го следеле од неговиот бокс, со стручниот тим на чело со Маријан Вајд.

Синот на Новак, Стефан беше на трибините и трпеливо го чекаше својот татко.

Кога ги заврши сите формалности на Централниот терен, Ѓоковиќ истрча во прегратка на синот и го бакна додека Стефан си играше со пехарот.

Ноле го убедуваше својот наследник на оди со баба му и дедо му, додека тој се истушира и отиде на конференција за медиуми, меѓутоа, на човекот кој после 5 часа борба да го струпши Федерер, син му му кажа „не“.

Новак попушти и го зема Стефан во соблекувалната.

Погледнете:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 09:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега