Видео: Надвозник се сруши над автопат - смачкани автомобили и автобуси

Најмалку 18 лица загинаа, а околу 50 останаа заробени под рушевините на навозникот кој се сруши на автопат во индикиот регион Варанси.

На тој надвозник инаку се изведувале реконтрукции.

После несреќата веднаш биле сменети четири фунцкионери.

Според првите извештаи, бетонските блокови од надвозникот целосно смачкале неколку автомобили и еден автобус,м а надлежните не ја знаат точната бројка која е заробена под рушевините

Акцијата за спасување е во тек.

 

 

 

16.05.2018 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега