ВИДЕО: На трудница никој не сакал ѝ отстапи место во болница, па сопругот глумет столче - другите си гледале во телефоните

Сите знаеме дека кај нас болниците се преполни, па често не може да се најде слободно мсто за седење во чекалните, а на таков проблем наичла и една трудница во Кина.

Затоа што никој не сакал да и отстапи место, сопруот ѝ рекол дека седне на него, поточно на неговиот грб.

За тоа време, многу мажи, но и жени, седеле и си куцале на телефоните.

Странските медиуми пренесуваат дека видеото е снимено во Хенганг на североистокот од Кина, а на интернет го објавила полицијата.

Сите го пофалиле грижливиот сопруг кој глумел столче иако тоа немало да морал да го прави ако постоела почит во чекалната.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега