ВИДЕО: На преполна плажа почна да свири со својата хармоника - направи незаборавна атмосфера за капачите

Смир Нуркиќ, хармоникаш од БиХ стана ѕвезда во регионот откако почна да свири на преполна плажа во Умаг, што ги воодушеви присутните капачи. Исто така за својот настап добил и добар бакшиш.

Нуркиќ настапува во Германија за балканската дијаспора, а неговите снимки ги освојуваат љубителите на домашната музика.

Погледнете како сите почнале да се забавуваат откако почнал да свири:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.08.2019 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега