ВИДЕО: На Меркел и се слоши- неконтролирано се тресеше на пречекот на Зеленски

Германската канцеларка Ангела Меркел изгледала како да не ѝ е добро и се тресела додека денес во Берлин го дочекувала украинскиот претседател Владимир Зеленски.

Меркел стоела покрај Зеленски на сонцето додека воен бенд ги свирел химните на Германија и Украина, кога почнала да се тресе.

 Меѓутоа, како што наведува “AP”, по интонирањето на химната, Меркел делувала подобро, а потоа брзо минала по црвениот тепих со Зеленски и влегла во зградата во која се наоѓа нејзината канцеларија.

Канцеларката на прес конференција рекла дека се чувствува добро.

 

Од тогаш испив барем три чаши вода, кои очигледно ми беа потребени и сега сум многу добро”, рекла Меркел.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега