ВИДЕО: На децата им пее и свири под прозор - учител од Загреб ги посетува учениците кои не смеат да излезат надвор

Учителот Иван Петрановиќ од Основното училиште „Иван Мерц“ во Загреб, кое е оштетено во неодамнешниот земјотрес во кој настеада девојче, дошло на идеја како да ги развесели своите ученици кои мора да останат дома поради коронавирусот.

Како што пренесува загребскиот Јутарњи Лист, овој учител почнал да ги посетува учениците кои мора  да бидат затворени во своите домови, им пеел и им свирел под прозор за барем малку да ги развесели.

Снимката од учителот се прошири на социјалните мрежи.

Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега