ВИДЕО: Морничаво видео од лифт во Белград - девојка „за влакно“ избегнала смрт

Лифтовите, нови, стари, какви и да се, по закон мораат да бидат прегледани и обезбедени, за да не дојде до несреќа.

И сигурно милион пати сте слушнале „Задржи ја вратата“, „Не се мрдај многу нагло“ додека сте се возеле во лифт, а во секој лифт се закачени и правила што треба и што не треба да се прави во нив, за возењето да биде беезбедно.

На една девојка од Белград, за жал, ниедно правило не ѝ помогнало, бидејќи она што можело да ѝ се случи, се случило во секундата кога излегувала од лифтото.

Кога сакала да излезе, лифтот од нигде никаде почнал да се движи нагоре, а таа не стигнала ниту да ја затвори вратата.

Вознемирената девојка објавила твит за тоа што го доживеала, а и снимка.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега