ВИДЕО: Моментот кога киднапер во Бразил бил застрелан од снајперист- излегол од автобус, па бил погоден

Полициски снајперист денеска пукаше во вооружениот киднапер Влијам Аугуст да Силву кој држел 37 лица како заробеници во автобус во Рио де Жанеиро.

Тој се заканувал дека ќе го запали возилото, а погоден бил после четири часа преговори.

На снимката која се појавила на интернет, се гледа како киднаперот во еден момент излегува од автобус и фрла торба.

Во моментот доека се враќал назад бил погоден од снајперист што може да се види по тоа што на снимката паѓа на земја.

Медиумите пренеле дека тој не бил убиен, туку само погоден во нога, но после тоа починал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега