Видео: Меланија испрати порака од болница - Трамп откри што се случува со првата дама

Претседателот на САД, Доналд Трамп на собирот на полицајците кој се случува секоја година го пренесе и поздравот од Меланија од болница, велејќи дека таа заздравува и дека на телевизија го гледа случувањето.

Тој им е заблагодарил на докторите кои ја оперирале неговата сопруга и рекол дека направила „фантастична работа“.

Портпаролот на првата дама, Стефани Гришам претходно објавила дека Меланија во понеделникот морала на операција - „процедура за емболизација за лекување на бенигна бубрежна состојба“.

 

 

 

16.05.2018 - 09:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега