Видео: „Мечка“ на гласачко место во Русија

 

На претседателските избори кои вчера се одржаа во Русија, на гласањето, на гласачко место во областа Бурјатија, се појави необичен гласач - облечен во костим на мечка.

Комисијата регуларно ја легитимираше „мечката“, ја најдоа на избирачкиот список, по што и дадоа лист и пенкалце за да го оствари своето право на глас.

 

 

 

19.03.2018 - 23:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа