ВИДЕО: Маж и дозволил на кобра му пие вода од рака - ова не го очекувал

Кобрата се смета за една од најопасните змии на светот, па многумина не можат да поверуваат на своите очи дека ова се случило.

Во индиската држава во Махараштри влекачите се почитуваат и не се повредуваат, па така овој маж ѝ дозволил да пие вода од неговата рака.

Не очекувал дека за 30 секунди животното ќе ја испие сета вода, која трпеливо ја држел пред неа.

 

 

 

12.08.2018 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега