ВИДЕО: Марадона доби „бело пакетче“, помошниците го криеја од камерите

Аргентинската легенда, Диего Армандо Марадона повторно е во центарот на фудбалската јавност откако за време на натпреварот на неговиот тим Гимназија де Плата доби „бели пакетче“. Откако неговите помошници увидоа дека една од камерите е свртена кон клупата се обидоа да го заштитат Марадона.

 

Иако засега не е познато што точно доби Марадона, клубот тврди дека станува збор за апче за смирување. Сепак, познато е дека Марадона уште од времето кога беше најдобар фудбалер на светот имаше проблем со пороците.

 

18.02.2020 - 19:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега