ВИДЕО: Македонската рок ѕвезда Боби Мојсовски ја воодушеви публиката во Белорусија

Боби Мојсовски веднаш откако освои Гран-при на светскиот интернационален фестивал „Славјански Базар“ во 2012, и понатаму продолжува да реди успеси.

Овојпат овации за Боби имаше и многубројната публика во Дворецот во Минск пред која Боби изведе 8 хитови.

Тој ги воодушеви сите присутни со својот настап.

најчитано сега