ВИДЕО: Македонската пејачка пливаше како делфин во Охрид - „Наташа Мешковска сега ќе ти го земам лебот“

Македонската пејачка и професорка по виолина Андријана Јаневска е на одмор во Охрид. Таа на „Фејсбук“ објави видео во кое плива во Охридското езеро во стилот „делфин“, па ѝ се заблагодари на пливачката Наташа Мешковска што ја научила да плива во овој стил.

„Вежбам делфин во Охрид. Наташа Месковска, фала што ме научи, сега ќе ти го земам лебот“, напиша Јаневска на видеото.

„Лебот секогаш треба да се сподели. Браво делфинка“, возврати пливачката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега