Видео: Македонија се радува во Торино - резултатот изедначен

 

Македонската фудбалска репрезентација успеа да изендачи во мечот против Италија кој се игра во Торино (1-1)!

Стрелец на погодокот е Александар Трајковски, кој погоди, по натпреварот против Албанија кој се одигра во Струмица. Златната замена на Ангеловски одлично се отвори и доби топка од Пандев, а потоа ладнокрвно го матира големиот Џиџи Буфон.

За Трајковски ова е десетти гол во репрезентативниот дрес.

 

 

 

 

06.10.2017 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа