ВИДЕО: Македонец христијанин од Охрид премина на Ислам во централната џамија во Струга

Македонец христијанин од Охрид пред неколку дена во централната џамија во Струга, го прифати самоволно без никакви притисоци го прифати Исламот.

09.01.2014 - 22:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега