ВИДЕО: Магичен трик- Направете кајгана без да го скршите јајцето

 

Доколку сте љубител на кајгана, но немате време да ја подготвите или ве мрзи да чекате јајцата да се сварат, овој трик ќе ви помогне.

Потребно ви е:

-Јајца

-Маица на долги ракави

-Гумичка за коса

-Тенџерче со топла вода

Еве како се подготвува:

1. Оставете водата да проврие, како за варени јајца

2. Земете обично јајце и ставете го во центарот на ракавите

3. Врзете ја средината од маицата околу него за да обезбедите да не падне

4. Фатете ги краевите и вртете ја маицата

5. Сварете ги јајцата

Погледнете подетално на видеото:

 

 

 

06.04.2017 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа