ВИДЕО: Маестрален погодок на Горан Пандев од половина терен

Пандев денеска постигна неверојатен гол од пола терен во играта со Лече.

Пандев одлично ја искористи грешката на противничкиот голман Габриел, кој излезе од својот гол во обид да интервенира пред Пинамонти, но топката стигна само до Пандев кој од 40-тина метри погоди за водство на својот тим.


Tribün Ajans@tribunajanscom
 
 

Eski Galatasaray’lı Goran Pandev 43 metreden yazdı⚽️

 

Embedded video

 
See Tribün Ajans's other Tweets

 

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега