ВИДЕО: Луда забава на свадбата кај српскиот пејач - неговата колешка го фати бидермаерот

Катарина Колозеус и српскиот пејач Љуба Перучица си ветиле вечна љубов вчера на 10. откомври. Кога излегле од црквата Свети Јован Владимир младенците пуштиле два бели гулаби и се бакнале, а веселбата почнала веднаш после тоа.

Свечената прослава била организирана во ресторан во еден трговски центар, а после првиот танц новопечениот брачен пар си разменувал нежности како да нема никој во салата.

Невестата бидермаерот го фрлила директно во рацете на колешката на својот сопруг, Александра Младеновиќ.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега