ВИДЕО: Луда ергенска забава за синот на Цеца - Вељко се жени за 7 дена, а неговата мајка запеа за него

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата.

Вељко, заедно со своите пријатели, но и со својата мајка се забавуваше до раните утрински часови.

Цеца во еден момент се фати за микрофон, е качи на столче и ги запеа своите хитови „Наговори“ и „Личиш на мога оца“, на воодушевување на присутните. Пејачката и нејзиниот наследник цело време се прегрнувале.

Во еден момент имало и огномет.

Погледнете снимка од ергенската:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 17:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега