ВИДЕО: Кумановец лови риба на поплавена улица

 

Обилните дождови во Куманово поплавија неколку улици во градот, а еден кумановец тоа го искористи за шега.

Тој со својата јадица излезе на булеварот „Октомвриска револуција“ и ловеше риби, јавува „Кумановскимуабети“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.09.2020 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега