ВИДЕО: Крвави дворови обесен добиток и големи пари - еве што начека МВР во вчерашната акција во Западна Македонија

Двајца командири на гранична полиција и неколку полициски службеници паднаа во вчерашната голема полициска акција во западна Македонија. Лицата се приведени поради сомнение за нелегално криумчарење добиток од Македонија за Албанија. Се претпоставува дека лицата оствариле противправна имотна корист од неколку милиони евра.
 
Во вчерашната акција биле звршени се претреси во повеќе домови, при што се пронајдени пари, оружје и муниција. Детали од акцијата, МВР ќе соопшти денеска на прес – конференција.
 

најчитано сега