ВИДЕО: Крвав напад на Велики петок - се доближил до полицаец и му зарил нож во грб

Австралиски полицаец, 30-годишниот Хајден Едвардс нема по добро да го памети интервенирањето коа го имал на Велики петок пред католичкиот Велигден, на главната железничка станица во Сиднеј.

Откако завршиле со интервенција, полицаецот стоел со колегата и разговарал, а од зад грб му пришол непознат маж и му зарил нож во грб.

Стравичниот напад бил снимен оид камерите, а колегите на Едвардс успеале со шокер да го совладаат напаѓачот, кој е обвинет по неколку точки.

Полицаецот бил префрлен во болница, каде му ја санирале раната длабока 6 сантиметри. Во саботата бил пуштен од болница.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 16:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега