ВИДЕО: Крадец прекинал кражба за да спаси деца - кон нив се движел автомобил, а тој спречил трагедија

Словачката полиција објавила снимка од сообраќајна несреќа до која дошло во Братислава.

Станува збор за автентична снимка, а се се случило во вторникот. На неа се гледа моментот кога преку пешачкиот премин преминуваат две деца, додека кон нив се движи автомобил.

Автомобилот со сигурност ќе ги удрел да не ги спасел човекот кој видел што се случува.

Исе би било во ред ако мажот кој ги спасувал не ограбувал во блиската продавница.

Тој се откажал од својата намера и го прекинал грабежот, а да ги спаси децата. Децата поминале само со лесни повреди, а крадецот избегал.

Полицијата го истражува целиот случај.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.08.2019 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега