Видео: Кошмар на небото снимен од патниците - на авионот во текот на летот почнаа да му отпаѓаат деловите

Авион на американската компанија „United airlines" слета на безбедно во Хонолулу иако за време на летот почнале да му отпаѓаат делови од еден од двата мотора.

Авио компанијата денеска соопшти деа пилотите успеале да го спуштат авионот на безбедно.

„Боинг 777“ вчера летал на линија Сан Франциско - Хонолулу.

Патниците на друштвените мрежи објавија снимки од моторот  кој се тресе додека од него отпаѓаат делови.

Погледнете:

 

 

 

14.02.2018 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа