ВИДЕО: „Комитите“ апсени и малтретирани пред мечот со Стеауа

Навивачката група „Комити“ имаше проблем со полицијата во Букурешт уште пред мечот Стеауа – Вардар. Полицијата во Романија одлучи детално да ги претресе подржувачите на нашиот фудбалски клуб Вардар при што мораа да дури да ги соблекуваат и чевлите, наведуваат романските медиуми.

Дел од нив беа приведени и не ни успејаа да влезат на натпреварот.

најчитано сега