ВИДЕО: Колони возила заглавени кај Автокоманда

Колони возила се заглавени на влезот во Скопје кај Автокоманда, каде што во тек се и градежни активности за санација на коловозот пред семафорите на крстосницата помеѓу булевар Александар Македонски и 16-та македонска бригада, во насока на движење од влез на Скопје кон „Клучката Континентал“.

Оттука на дел од крајната десна сообраќајна лента воспоставен е и времен сообраќаен режим, што ќе важи до завршување на активностите.

ВИДЕО: 24вести

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега